Обговорення змісту освітньо-професійної програми «Логопедія» другого (магістерського) рівня вищої освіти

30.05.2023 року на базі лабораторії «Інноваційні технології дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у змішаному форматі відбулася зустріч представників академічної спільноти (Тетяна Бабюк, Світлана Чупахіна), стейхолдерів (Ірина Сабодаш, Марина Анатійчук) і викладачів кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти.
Учасники заходу долучилися до обговорення змісту освітньо-професійної програми «Логопедія» другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта.
За результатами зустрічі отримано зворотній зв’язок від стейкхолдерів стосовно якості освітньої програми, висловлено пропозиції щодо її удосконалення. Представники зовнішньої академічної спільноти поділилися власним професійним досвідом, надали конструктивні пропозиції щодо змістового наповнення ОПП, практичної підготовки майбутніх логопедів, розширення баз практик.
Результати зустрічі будуть враховані в процесі вдосконалення освітньо-професійної програми «Логопедія» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Захист «Навчальної пропедевтичної практики в закладах дошкільної освіти»

25.05.2023 студенти першого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» звітували про результати проходження «Навчальної пропедевтичної практики в закладах дошкільної освіти». «Навчальна пропедевтична практика в закладах дошкільної освіти» – це перший вид педагогічної практики, яку студенти проходять у різновікових групах закладу дошкільної освіти для ознайомлення зі специфікою роботи закладу дошкільної освіти, професії вихователя та формами і методами роботи з дітьми.
Під час публічних виступів студенти мали можливість поділитися своїми враженнями від першого знайомства з майбутньою професією, показати свої творчі надбання та цікавинки, які запам’яталися за час проходження практики та висловити рекомендації щодо покращення власної практичної підготовки.

Наші студенти у ТОП-25 найкращих студентів університету

Щиро вітаємо студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта та 016 Спеціальна освіта, які увійшли у ТОП-25 студентського рейтингу університету за відмінне навчання, активну науково-дослідницьку, спортивно-масову та культурно-мистецьку діяльність:

  • Надію РОВЕНКО (508 група),
  • Олесю ГАМАЛЮК (102 група),
  • Христину МЕДИЦЬКУ (108 група).

Бажаємо не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою високі цілі та досягати нових вершин!!!

Наукові пікніки 2023: актуально, цікаво, пізнавально!

Кафедра педагогіки та психології дошкільної освіти долучилась до проведення наукових пікніків 2023.

Це інтерактивний захід, у якому діти не тільки спостерігають за експериментами, але й долучаються до їхнього проведення.

Викладачі та студенти спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Спеціальна освіта» організували цікаві досліди для дітей дошкільного віку, навчали правильно вимовляти звуки, гратися в ігри, ліпити, малювати, конструювати, плести…

Наукові пікніки – це ще одна чудова нагода презентувати свої наукові, методичні та освітні досягнення дітям, майбутнім абітурієнтам, усім, хто цікавиться наукою.

Вишиваємо перемогу разом!

18.05.2023 р. у День Вишиванки викладачі та студенти кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяли активну участь у благодійній акції «Вишиваємо перемогу».
Усі присутні мали можливість придбати смаколики та handmade вироби, які власноруч підготували студенти.
Усі виручені кошти передали на потреби ЗСУ.
Вишиваємо Перемогу Разом!

Зустріч зі стейкхолдером


17 травня 2023 року відбулася зустріч керівників та членів проектних груп освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта (Психологія в закладах дошкільної освіти)» та «Логопедія» зі стейкхолдером Бойко Іриною Володимирівною, методистом приватного клубу-садок преміум-класу європейського рівня «Talantika», аспіранткою Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»)

Під час зустрічі обговорювали питання удосконалення освітніх програм підготовки студентів першого та другого рівнів вищої освіти зі згаданих вище спеціальностей. Дискусію викликало питання щодо забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасного закладу дошкільної освіти. Значну увагу було приділено базам виробничих практик. Стейкхолдер висловила готовність сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти, надавати їм можливість проходження різних видів практики у приватному клубі-садку преміум-класу європейського рівня «Тalantika».

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про налагодження співпраці. Пропозиції  будуть враховані під час перегляду навчальних планів та освітньо-професійних програм підготовки фахівців за усіма рівнями вищої освіти.

Обговорення впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

11 травня 2023 року кафедрою педагогіки та психології дошкільної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича було проведено навчально-методичний семінар «Обговорення впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»», що відбувся у змішаному форматі. З метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності представники академічної спільноти (Наталія Мачинська),  стейхолдери (Ірина Патробой, Ірина Сабодаш) та викладачі кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти проаналізували структуру та узгодили особливості подальшої імплементації Професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти» та «Керівник (директор) закладу дошкільноїосвіти».

У ході обговорення учасниками семінару рекомендовано:

  • врахувати професійний стандарт «Керівник (директор) закладу дошкільноїосвіти» та присвоїти професійну кваліфікацію: 1210.1 Керівник (директор) закладу дошкільної освіти здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти (ОПП «Дошкільна освіта (Психологія в закладах дошкільної освіти)» для  другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • оновити та розмежувати каталог вибіркових дисциплін для здобуття кваліфікацій «Практичний психолог в закладі дошкільної освіти» та «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти».

Висловлені рекомендації будуть розглянуті та узгоджені на засіданні кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти.

Дякуємо учасникам зустрічі за жваву дискусію та співпрацю!

«День кар’єри. Школа успішного випускника» Зустріч студентів із випускницею кафедри

У рамках діяльності Асоціації випускників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на кафедрі педагогіки та психології дошкільної освіти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи стартував проект «День кар’єри. Школа успішного випускника».
10 травня 2023 року відбулася зустріч із випускницею Іриною РОМАНЮК – керівницею гуртка зображувальної діяльності закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 33 «Оселя талановитих», педагогом дитячого освітнього клубу «Апельсин».
Під час зустрічі випускниця дала нинішнім студентам спеціальності «Дошкільна освіта» поради та цінні рекомендації, поділилася досвідом роботи на посаді вихователя-методиста і власними «рецептами» успішного професійного кар’єрного зростання. Промова Ірини Ілієвни була надихаючою і мотивуючою, вона показала студентам з особистого досвіду, що у житті все можливо, якщо ви впевнено рухаєтеся вперед до своїх цілей і наполегливо працюєте. Всі учасники зустрічі мали змогу не тільки отримати цікаву та корисну інформацію, а й задавати питання та отримати на них вичерпні відповіді.
Дякуємо пані Ірині за змістовну зустріч!

Зустріч зі стейкхолдером

На базі лабораторії «Інноваційні технології дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася зустріч із директором Чернівецького міського інклюзивно-ресурсного центру №2 Чернецькою Людмилою Іванівною.
Метою зустрічі було об’єднання зусиль науковців, практиків та здобувачів вищої освіти щодо обговорення змісту освітньої програми 016 Спеціальна освіта «Логопедія». Стейхолдером запропоновано низку змін щодо вибіркової складової змісту освітньо-професійної програми; висловлено підтримку розвитку кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти та задекларовано готовність до подальшої співпраці.
Зустріч пройшла цікаво, плідно та стала корисною як для студентів, викладачів, так і для стейкхолдерів.

Лекція для польських студентів

4 травня 2023 року під час візиту до Державного професійно-технічного університет імені професора Станіслава Тарновського в Тарнобжегу (Польша) відбулася відкрита лекція професора  кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Марії Олійник на тему: «Професійне вигорання вихователів закладів дошкільної освіти».
Зміст лекції підкреслив актуальність питання професійного вигорання як для українських, так і для польських студентів, які є майбутніми педагогами, а також утвердив студентів у правильному виборі професії.
Насамкінець студенти та викладачі задавали лектору різноманітні питання, що призвело до цікавої дискусії.