“Зустріч з колядою”

19 січня 2023 року в університеті імені Яна Кохановського в Кельце (Польща) на кафедрі педагогіки відбулася “Зустріч з колядою”, учасниками якої були представники громадськості, ректорату, викладачі кафедри, студенти – першокурсники,  “сеньйори” – студенти університету 3-го віку та запрошені гості, зокрема проф. кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Марія Іванівна ОЛІЙНИК.
Зустріч мала як пізнавальний, так і творчий характер.

З Новим 2023 роком!

ДОРОГА УНІВЕРСИТЕТСЬКА РОДИНО!

Сердечно вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим! Віншую вас із цими світлими зимовими святами, що символізують затишок рідної оселі, додають життєвих сил для нових звершень, окриляють душу добрими сподіваннями на щасливе прийдешнє, на переможне завтра нашої прекрасної держави – України!

Рік, що минає, особливий, адже нам довелося працювати в умовах воєнного стану – жорстокої війни, що її розпочав російський окупант на нашій Богом даній землі. Попри повітряні тривоги й відсутність світла, попри постійні спроби ворога зламати український народ, ми зробили все можливе для того, аби не тільки налагодити освітній процес, а й допомогти країні в цей надзвичайно важкий час. Наші студенти та співробітники як учасники бойових дій, як волонтери підтримували дух незламності відважних Збройних Сил України, організовували благодійні акції для придбання необхідної амуніції та техніки, усіляко допомагали внутрішньо переміщеним особам. Отож 2022 рік збагатив нас новим досвідом, згуртував на шляху реалізації амбітних планів, засвідчив успіхи в усіх напрямах життєдіяльності Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зокрема – в акредитації низки освітніх програм, в успішно проведеній вступній кампанії, у високих рейтингах і досягненнях з наукової та гуманітарно-виховної роботи, у розширенні міжнародних партнерських зв’язків.

Здобутки університету – це результат злагодженої командної роботи професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів, докторантів, випускників, роботодавців, що засвідчує престижність і конкурентоспроможність нашого навчального закладу. Я пишаюся досягненнями колективу й особистими успіхами кожного з вас! Дякую за сумлінну та якісну роботу, за спільне прагнення працювати на благо нашої альма-матер та України! Упевнений: у новому році на нас чекають яскраві події, нові наукові та творчі досягнення, знакові перемоги.

Дорогі друзі! У ці благословенні новорічно-різдвяні дні бажаю вам міцного здоров’я, гарного зимового відпочинку, чудового настрою, творчих успіхів, невичерпного оптимізму й миру! Нехай 2023 рік, що завітає в оселю кожного з нас, буде щедрим на радісні будні та щасливі родинні свята, на здійснення мрій і задумів, на непохитну віру в перемогу України! Хай неповторна атмосфера світлого Різдва переповнює радістю ваші думки й почуття, осяває любов’ю, засіває добром, звеселяє серця дзвінкими українськими колядками!

З НОВИМ РОКОМ!
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

З повагою і найкращими побажаннями
ректор ‒ РОМАН ПЕТРИШИН

Джерело: Офіційний сайт Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Методичні рекомендації щодо впровадження Професійного стандарту

Міністерство освіти і науки України та Державною установою «Український інститут розвитку освіти» розроблено Методичні рекомендації щодо впровадження Професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».
Основна мета – надати практичні рекомендації педагогічним працівникам, керівникам (директорам) закладів дошкільної освіти, відділам/управлінням освітою, структурним підрозділам, центрам професійного розвитку педагогічних працівників, закладам вищої, фахової передвищої освіти, суб’єктам підвищення кваліфікації щодо використання та впровадження Професійного стандарту.
Документ розкриває структуру та зміст Професійного стандарту, містить рекомендації щодо його використання цільовою аудиторією. Окрім того, у додатках розміщено перелік корисних ресурсів щодо формування та розвитку професійних компетентностей і нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність вихователя закладу дошкільної освіти.
Супровідний лист https://bit.ly/3PN5ih1
Професійний стандарт https://bit.ly/3PJcJpj

Джерело: Український інститут розвитку освіти

Атестація магістрів-2022

Кафедра педагогіки та психології дошкільної освіти завершила атестацію магістрів освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Логопедія)».
Вітаємо майбутніх вихователів і логопедів, директорів і методистів закладів дошкільної освіти з успішним захистом магістерських робіт!Пишаємось Вашими здобутками!
Бажаємо натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості, нових досягнень, успішного працевлаштування!

Педагогічна практика студентів у ЗДО м.Сучави

Протягом 5-10 грудня 2022 року студенти 2-3 курсів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Спеціальна освіта» – Струк Юлія, Українець Анастасія, Попеску Андріана та Бубряк Інна під керівництвом проф. М.І.Олійник і доц. Т.А.Колтунович у межах угоди про співпрацю між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Сучавським університетом «Штефан чел Маре» проходили педагогічну практику в закладах дошкільної освіти м.Сучави.Студенти ознайомилися з особливостями функціонування державних і приватних дошкільних закладів у Румунії, взяли участь у підготовці та проведенні заходів до Дня Святого Миколая, долучилися до проведення занять з дітьми дошкільного віку як вихователі та логопеди, відвідали кілька практичних занять у Сучавському університеті. Це була чудова можливість для набуття нового досвіду, знань і навичок, для спілкування зі своїми однолітками, які навчаються на педагогічних спеціальностях у Сучавському університеті «Штефан чел Маре».Щиросердне спасибі декану факультету навчання та виховання Адіні Коломейскі та її заступнику Надії-Лаурі Серденчук за організацію та насичену програму практики!

ВИХОВНА ГОДИНА «ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ»

Студенти кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича організували та провели виховну годину на тему «Всесвітній день боротьби зі СНІДом», на якій обговорили історію виникнення даного недугу, шляхи його передачі, статистику захворюваності в Україні та особливості профілактики.

Детальніше…

Студентська конференція з проведення досліджень у педагогіці та психології, м.Сучава, Румунія

21-22 листопада 2022 року студенти спеціальності «Дошкільна освіта» взяли участь у: «Студентській конференції з проведення досліджень у педагогіці та психології» яка відбулась у змішаному форматі на базі Сучавського університету «Штефан чел Маре» (м.Сучава, Румунія).
З доповідями виступили:
– Іванна Сівак (“Проблема використання інноваційних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами”, наук. керівник – проф. Олійник М.І.)
– Леся Фолік (“Дихальні та артикуляційні вправи), наук. керівник – проф. Олійник М.І.)

Вітаємо з Міжнародним днем студента!

Шановне студентство!
Вітаємо вас з МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!
Нехай усі ваші життєві іспити будуть складені на відмінно!
Учіться, працюйте, втілюйте у життя найсміливіші мрії!!
Щасливої вам долі під мирним небом УКРАЇНИ, МИРУ, ПРОЦВІТАННЯ І ЯКНАЙШВИДШОЇ ПЕРЕМОГИ!!!