Міжнародне співробітництво

Викладачі кафедри постійно організовують та беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях. Зокрема, у 2010 році кафедра організувала проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми підготовки педагогічних кадрів до роботи з дітьми та молоддю в полікультурному середовищі європейських країн».

У грудні 2013 року науково-педагогічний колектив кафедри організував круглий стіл “Стратегії розвитку академічної мобільності в європейському освітньому просторі: міжнародний досвід, проблеми, перспективи” за участю польських, румунських та молдавських колег.

Учасниками Міжнародної наукової конференції «Дошкільна і початкова освіта в контексті вимог ХХІ століття» у м. Гданську (Польща) та Міжнародної наукової конференції  “Постмодернізм в освіті: ефективність та функціональність”(м.Кишинів, Молдова) (15.11.2013 р.) стали викладачі кафедри М.І. Олійник та Т.А.Колтунович.

Разом із науковцями з Румунії, США, Бельгії, Німеччини 16-17 грудня 2013 року викладачі кафедри взяли участь в обговореннях круглого столу “Міжнародне наукове партнерство задля якісної освіти” (м.Сучава, Румунія).

Крім того, у рамках міжнародної угоди про співпрацю, з 16 по 22 грудня 2013 року, п’ятеро викладачів кафедри (Олійник М.І., Комісарик М.І., Журат Ю.В., Колтунович Т.А., Перепелюк І.Р.) та студенти напряму підготовки “Дошкільна освіта” побували у Сучавському університеті імені Штефана чел Маре (Румунія) та у румунських державних і приватних дошкільних навчальних закладах, в яких ознайомилися з особливостями навчально-виховного процесу, мали змогу порівняти програми навчання та виховання дітей дошкільного віку двох країн.

         27-29 травня 2015 року кафедра педагогіки та психології дошкільної освіти спільно з факультетом навчання і виховання Сучавського університету імені Штефана чел Маре (Румунія) виступила організатором Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні проблеми та перспективи підготовки фахівців дошкільної освіти в умовах інтеграції України в освітній Європейський простір”. Університет Яна Кохановського в Кельцах (Польща) та кафедра безпеки життєдіяльності Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича стали співорганізаторами цієї конференції.

 Також кафедра була співорганізатором:
– Міжнародного науково-практичного семінару “Народні звичаї, традиції та обряди: етнорегіональний вимір у полікультурному просторі освіти” (23.04 2009 р.);
– IV Міжнародного науково-практичного форуму “Народознавчі технології охорони і збереження здоров’я дітей та молоді” (07-10.10.2010 р.);
– V Міжнародної науково-практичної конференції “Оновлення змісту професійної освіти майбутніх педагогів ДНЗ і ЗОШ І ступеня: парадигми XXI сторіччя” ( 5-7.05.2011  р.);
– IV Міжнародного науково-практичного симпозіуму “Етнопедагогіка: діалог культур” (25-27.10.2012 р.);
– Міжнародного науково-практичного семінару “Народні звичаї, традиції й обряди у просторі сучасної полікультурної освіти дітей та молоді” (14-16.05.2013 р.).

  Налагоджено співпрацю з:
-науково-методичним центром «Українська етнопедагогіка та народознавство» (м. Івано-Франківськ),
-румунськими (Сучавський університет імені Штефана Великого),
-польськими (Гданська Вища Школа Гуманістична, м. Гданськ; Вища школа соціальних і технічних наук, м.Радом; Університет імені Яна Кохановського, м.Кельце; Вищою професійною школою м. Тарнобжег),
-угорськими (Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ),
-молдавськими (Молдавський державний університет імені Штефана чел Маре, м.Кишинів) колегами, заплановано розробки і впровадження наукових та навчальних програм, видання спільних наукових праць, монографій, обмін науково-педагогічним досвідом, організацію міжнародних науково-практичних семінарів та конференцій.

Також результатом плідної співпраці є обмін студентами, які проходять педагогічну практику, вивчають окремі навчальні дисципліни та проводять дослідження для написання магістерських робіт. Так, упродовж двох тижнів (з 16.02.2015 р. по 27.02.2015 р.) студенти напряму “Дошкільна освіта” Іванна Книш  і Мар’яна Мазурик проходили педагогічну практику у дошкільних навчальних закладах м. Сучави (Румунія).

Крім того, випускники кафедри мають можливість продовжити навчання та здобути другу вищу освіту у Вищій школі соціальних і технічних наук у м. Радомі (Польща) та отримати дипломи єврозразка за напрямом “Логопедія. Дефектологія”.